Perfect Students International

 
YouTube
 

Dlaczego Salford?

Jest to uniwersytet wciąż mało znany w Polsce, ale ceniony w Wielkiej Brytanii. 

W 2007 roku specjalistyczne pismo „Quality in Higher Education” umieściło go w pierwszej dziesiątce brytyjskich uniwersytetów w dziedzinie jakości nauczania. Natomiast w dziedzinie badań naukowych jest w pierwszej trójce!

Program Master na kierunku "Dziennikarstwo" (MA Journalism) na początku 2010 roku został uznany jednym z czterech najlepszych w Wielkiej Brytanii.

Aktualnie studiuje tu ponad 19 000 studentów, w tym wielu z zagranicy.


Salford został wybrany na nową siedzibę BBC. Powstaje tam całkowicie nowe centrum tej, uznawanej za najlepszą na świecie, korporacji telewizyjnej. Postępy w budowie możecie zobaczyć na stronie: http://www.mediacityuk.co.uk/

University of Salford jest nowocześnie wyposażony, a studenci mają nielimitowany dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Jest to przyjazny uniwersytet, dbający nie tylko o rozwój umysłowy i fizyczny (pływalnie, siłownie, ściana do wspinaczki itp.), ale też o studencką kieszeń – zainteresowanym pomaga w znalezieniu pracy, która wielu studentom pozwala pokryć koszty zakwaterowania i wyżywienia.

Lokalizacja

University of Salford ma doskonałą lokalizację: środkowa Anglia, nowoczesny campus na terenach zielonych w Salford, blisko centrum Manchesteru. Na terenie campusu jest stacja kolejki, a podróż do centrum Manchesteru trwa kilkanaście minut. Salford administracyjnie odrębnym miastem, ale od centrum Manchesteru oddziela je tylko rzeka Irwell.

Manchester to miasto młodości – dzięki trzem uniwersytetom i wielu college’om ma jedną z największych populacji studentów w Europie! Studenci znają wiele miejsc gdzie można wieczorem odpocząć lub pobawić się w miłej atmosferze i w miłym towarzystwie.

Manchester ma oczywiście własne lotnisko, ale co ważne, coraz więcej tanich linii lotniczych oferuje  połączenia z lotniskiem w Liverpoolu (bezpośredni autobus z lotniska do centrum Manchesteru jedzie 50 min.) i East Midlands koło Nottingham (ok. 100 km od Manchesteru).

Studia

Studia licencjackie trwają 3 lata, a magisterskie zaledwie 12 miesięcy.

W okresie 6 miesięcy po uzyskaniu dyplomu 90% absolwentów tego uniwersytetu uzyskuje pracę zgodną z ich wykształceniem lub podejmuje dalszą naukę.

University of Salford oferuje ok. kilkaset różnych programów edukacyjnych, w tym między innymi 12 miesięczny program "Master" dla polskich tłumaczy języka angielskiego.

Studenci zagraniczni mają możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji językowych podczas bezpłatnych kursów języka angielskiego.


Koszty

University of Salford oferuje najwyższą jakość nauczania w atrakcyjnej cenie: 3225 GBP rocznie (undergraduate studies) i 3800 GBP rocznie (postgraduate studies).

Studenci na „undergraduate studies” mogą ubiegać się o pożyczkę, którą zaczynają spłacać po studiach, gdy ich roczny dochód (z pracy w Polsce) przekroczy równowartość 6000 funtów. Siedmiu na dziesięciu studentów korzysta z tego dofinansowania!

Uniwersytet oferuje stypendia i nagrody dla najlepszych studentów – a także częściowe zwolnienie z kosztów czesnego przy studiowaniu wybranych kierunków

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na terenie campusu jest gwarantowane dla osób, które zgłoszą taką potrzebę przed 1 września (przed rozpoczęciem roku akademickiego).


Jak mozemy Ci pomóc?

PERFECT jest jedynym polskim oficjalnym przedstawicielem tego uniwersytetu.

Dzięki temu znacznie łatwiej jest załatwić wszystkie formalności przez nas – doradzimy, udzielimy informacji, przetłumaczymy potrzebne dokumenty, pomożemy przy składaniu aplikacji i komunikacji z uczelnią.

Mamy ‘szybką ścieżkę’ w procesie aplikacji naszych klientów – skorzystaj z niej.

Nasza pomoc jest bezpłatna.

Jaki kierunek Cię interesuje? Napisz do nas.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kryteria przyjęcia

Ogólne kryteria przyjęcia na studia licencjackie.

Kandydaci z Polski z tzw. „nową maturą”: brane są pod uwagę 4 przedmioty, w tym 2 na poziomie rozszerzonym, a średni wynik nie może być mniejszy niż 65 %.
UWAGA! Osoby ze średnią powyżej 85% mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 1000 funtów rocznie (tzw. AAB grades)

Potwierdzona znajomość języka angielskiego:
- certyfikat IELTS z ogólną oceną min. 6.0 (w poszczególnych elementach min. 5.0) lub
- certyfikat CPE lub
- certyfikat CAE lub
- certyfikat TOEFL min. 560 pkt. (wersja komputerowa – min. 220 pkt; wersja internetowa – min. 83 pkt) lub
- międzynarodowa matura (IB) lub
- International Foundation Year
- zaliczenie egzaminu wewnętrznego na UoS

Ogólne kryteria przyjęcia na studia magisterskie uzupełniające:
- wykształcenie kierunkowe (lub zbliżone) na poziomie min. licencjatu (z "dobrym" lub "bardzo dobrym" wynikiem)
- referencje
- certyfikat IELTS z ogólną oceną min. 6.5 lub
- certyfikat CPE lub
- certyfikat CAE „A” lub
- certyfikat TOEFL min. 575 pkt. (wersja komputerowa – min. 232 pkt.)


UWAGA !!! WIELKA SZANSA DLA ANGLISTÓW (ze stopniem licencjata lub magistra)

"Shool of Business" UoS przyjmuje  filologów na roczne studia uzupełniające magisterskie na kierunkach (nie jest wymagane inne potwierdzenie znajomości angielskiego poza dyplomem uczelni i średnią min. 4):

- MSc Financial Services Management
http://www.salford.ac.uk/course-finder/course/1471

- MSc Management
http://www.salford.ac.uk/course-finder/course/1266

- MSc Information Technology
http://www.salford.ac.uk/course-finder/course/1262

- MBA (po udokumentowaniu 3-letniej praktyki na stanowisku kierowniczym)
http://www.salford.ac.uk/course-finder/course/1087