Perfect Students International

 
YouTube
 

Witam serdecznie.

Padło pytanie czy jestem zadowolony? Jak można być niezadowolonym ze studiowania na uczelni gdzie studiowanie to czysta przyjemność, a nie kolejna czynność do której trzeba się zmuszać. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony. Oczywiście na początku nie obyło się bez stresu, niepokoju. Nie wiedziałem czego mam się spodziewać. Inny kraj, odległość od domu: wszystko to dodaje czarnych barw do scenariusza.

Jednak Duńczycy są wspaniałymi ludźmi, na uczelni nie pozwolą Ci się poczuć samotnie. Szczególnie w te pierwsze dni starają się jak mogą, by ani na chwilę nie pomyśleć o powrocie.

Co do nauki. Miałem rok doświadczenia po studiowaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, więc jestem w stanie porównać. UE jak wiadomo w Polsce jest wysoko ceniona - w POLSCE.

Mam jedno marzenie - przywieźć wykładowców polskich do Aarhus i dać im szansę czegoś się nauczyć. Mianowicie co to znaczy zainteresować studenta. Muszę przyznać, że na ASB nawet całka Riehmana staję się tematem ciekawych rozważań.

Można wiele pisać..

Napiszę: ZAPRASZAM DO DANII ! Zachęcam do studiowania za granicą.

Każdy powinien poczuć tę atmosferę studiowania ciekawych rzeczy, z ciekawymi ludźmi, w ciekawym miejscu.

Ale teraz pojawia się pytanie: KTO WTEDY BĘDZIE STUDIOWAŁ W POLSCE?

Michał Bartosz,
ASB Aarhus University - Business Administration

***

Pomimo, iż KNORD nie posiada tak 'wyśrubowanego' image-u jakim niewątpliwie może się poszczycić CBS, poziom kursu pozostaje na dość wysokim poziomie. Oczywiście będąc bardzo obiektywną, dostrzegłabym kwestie, które można by było poprawić, jednak leży to niewątpliwie w gestii KNORD i w ich fizycznych możliwościach.

Ogólnie:

- osobiście bardzo dużo (jak do tej pory) się nauczyłam, poznałam wiele modeli ekonomicznych, ich zastosowanie w praktyce itp.

- kurs jest świetnie osadzony w realiach "International sport business industry" i wykorzystuje całe mnóstwo "case studies" i praktycznych przykładów,

- program jest dość wymagający, zwłaszcza w zakresie pisania projektów (indywidualnych i grupowych) oraz czytania, dlatego uważam, że przygotowanie z języka angielskiego na poziomie advanced jest niezbędne,

- atmosfera i relacje lektor - student są wspaniałe, jakże dalekie od polskich tradycji,

- uczelnia sama w sobie: świetna (choć dość daleko od centrum), sale wykładowe doskonale wyposażone w sprzęt multimedialny, cała gama miejsc do nauki na terenie uczelni, dostęp 24/7, wspaniały dostęp do międzynarodowych ekonomicznych baz danych (artykuły, statystyki) opłacony przez uczelnię - trzeba tylko wiedzieć jak i gdzie czegoś szukać, a to istna skarbnica danych potrzebnych do projektów,

- wszystkie zajęcia prowadzone są w postaci prezentacji ppt, które później dostępne są dla studentów na wewnętrznym portalu uczelni,

- cały program każdych zajęć był imponująco rozpisany: z wyszczególnieniem każdego pojedynczego spotkania i uwzględniał opis tematu zajęć, wymagane od studentów przygotowanie i cele spotkania,

- mieliśmy kilka spotkań z przedstawicielami duńskich firm.

Generalnie, ja osobiście jestem bardzo zadowolona i dziękuję Państwu za pomoc w kwestiach aplikacji. Pan Dariusz był bardzo pomocny i niemal błyskawiczny w reakcjach. Właściwie to dzięki jego natychmiastowej reakcji, po mojej telefonicznej z nim rozmowie, jestem tutaj dzisiaj.

Przede mną ostatni - czwarty projekt obowiązkowy i semestralny projekt z dwoma egzaminami - miejmy nadzieję, że rozpocznę drugi semestr. :)

Anna Hodson

Copenhagen Business Academy - Bachelor of Sports Management

***

Właśnie kończę III semestr studiów w Danii (w Aalborgu) i muszę przyznać, że to była świetna decyzja. Polecam zdobyć się na odwagę i wybrać się na studia właśnie do Danii. Gwarantuję, że spodoba wam się system nauki bez presji i podejście wykładowców do studentów. Wszyscy są gotowi do tego, żeby z uśmiechem pomagać studentom w nauce. Nie musicie się stresować ogromem nauki- trzeba być uważnym w trakcie zajęć, a spora liczba praktycznych projektów pozwoli utrwalić wiedzę. Już na IV semestrze odbywają się praktyki w profesjonalnych firmach. Z tym również pomaga uczelnia. Ja sam wybieram się właśnie przy pomocy uczelni do Chin, gdzie przez 3 miesiące będę zdobywał bezcenne doświadczenie i oczywiście korzystał z wolnego czasu by zobaczyć ten jakże ciekawy kawałek świata.

Ale studia za granicą to nie tylko uczelnia. Polecam Danię również dlatego, że to przyjaźnie nastawieni ludzie, z których niemal każdy posługuje się językiem angielskim, więc nie ma obawy o problemy komunikacyjne. Można poznać wielu ludzi nie tylko z Danii, ale i innych, nie tylko europejskich państw. Jeśli lubicie być aktywni poza uczelnią, nie stanowi to problemu. Istnieje wiele organizacji sportowych i kulturalnych, do których można wstąpić i cieszyć się aktywnie spędzonym czasem wolnym. Życie nocne również jest bardzo interesujące. Duńczycy lubią wychodzić do pubów i dyskotek, co stwarza świetną okazję do dobrej zabawy i spotkania ciekawych osób.

Jeśli szukacie dobrej edukacji, ciekawych ludzi i niezapomnianych przygód, polecam Danię.

Adam Zamęcki

University College Northern Denmark - AP Degree in Marketing Management

***

Jestem bardzo zadowolona z wyboru kraju i szkoły. Nauczyciele i ludzie wokół są bardzo pozytywni.

Dania jest trochę droga, ale jak się pracuje, to spokojnie można dać sobie radę. Nawet praca weekendowa pozwala odłożyć sobie jakieś pieniądze. 

Myślę, że była to bardzo słuszna decyzja i nie żałuję ani trochę, że tutaj przyjechałam.

Martyna Belowska

Copenhagen Business Academy - Bachelor in Marketing Management

***

Wybrałem studia za granicą, ponieważ miałem dość ciągłego wkuwania książkowej wiedzy z podręczników i odtwarzania jej podczas egzaminów. Uważam, że lepiej trafić nie mogłem. Liczba kursów nie przytłacza, pozwala skupić się na najważniejszych przedmiotach dla danego kierunku.

Zamiast tracić czas na uczenie się zbędnych wiadomości, wykorzystujemy go na pracę grupową. Mój uniwersytet kładzie na nią szczególny nacisk, ponieważ projektowanie pozwala zobaczyć problem z różnych perspektyw, nastawia na argumentowanie swoich wyborów i wymaga wyrobienia nawyku organizacji oraz umiejętności szukania informacji. Wykładowcy są wymagający, ale znajdują czas dla potrzebującego pomocy studenta.  

O duńskich realiach: z początku ciężko było mi się odnaleźć wśród studenckiego życia, jednak ludzie mają naprawdę pozytywne nastawienie i chętnie pomagają w różnorakich aspektach zorganizowania się. Urzędy zaskakują szybkością działania i miłą obsługą, wszędzie można porozumieć się po angielsku, ponadto rząd umożliwia darmowe pobieranie języka duńskiego. Niestety Dania jest jednym z droższych krajów Europy, a stolica serwuje naprawdę wysokie ceny. Szukanie mieszkania i pracy to także dosyć duże wyzwanie, dlatego należy zacząć rozglądać się dużo wcześniej przed przyjazdem. Najlepsze rozwiązaniem jest wybrać się w trakcie wakacji, pozałatwiać wszelkie sprawy przed rozpoczęciem roku akademickiego i zacząć studia z czystym sumieniem, nie martwiąc się o zakwaterowanie czy koszta utrzymania.

Dziękuję Panu Januszowi za pomoc, a właściwie wykonanie za mnie wszystkich formalności związanych ze złożeniem dokumentów, tłumaczeniem i dopięcia wszystkiego na ostatni guzik tak, bym nie obawiał się o najmniejszy szczegół. Bardzo profesjonalna obsługa i szybkie odpowiedzi na każde pytanie czynią biuro Perfect idealnym ułatwieniem rozpoczęcia studiów za granicą.
Mateusz Fuczyło
Aalborg University Copenhagen - IT, Communication and New Media